Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Egzamin gimnazjalny 2010 - język angielski. Odpowiedzi, arkusze, pytania

Utworzony przez ~Paula~, 29 kwietnia 2010 r. o 12:10
girl napisał:
a zad 14 ? ;> . jak dla mnie dzis bylo spoko, wczoraj tragedia... Ciekawe co bd z tym streszczeniem z humana[ tez napisalam o hobbicie ], bo dzis w radio slyszalam, ze to byl blad ze strony CKE[źle ułożyli to zadanie czy cos tam] i możliwe jest, ze dadza nam punkty za to . .
przeciez w pytaniu wyraźnie było napisane zeby streścić TEKST I . czyli o Salomonie. wiec .. nie wiem w czym problem, i czemu niby mają za to dawać punkty, komuś kto nie umie dokładnie poleceń czytać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmieszycie mnie, niski poziom, wysoki poziom, konkursy, laureaci, finaliści. Osobiście jestem "marną" finalistką biologicznego, mieszkam w czarnej dziurze na mapie, gdzie jest jedna podstawówka i jedno gimnazjum, z matematyki mam 4, a test matematyczny napisałam na 48 pkt. Myślicie że w "wiochach" jest beznadziejny poziom? Jeszcze byście się zdziwili ;] Poza tym wasze przechwałki typu "mam 48 pkt z anglika, chyba się załamię" nie robią na nikim żadnego, najmniejszego nawet wrażenia. Moja finalistka, 48 pkt z matmy, 49 anglik i nie wiem ile jeszcze polski(sama rozprawek nie umiem oceniać i nie byłam laureatką wojewódzkiej olimpiady ;]) są dla mnie ogrooomnym powodem do dumy. Nie użalam się jak to mało w życiu osiągnęłam i jak zawaliłam testy. Takiego wyniku się nawet nie spodziewałam. No tak, ale w "metropoliach" skromność to już zapewne przeżytek. Przykro mi, widać jestem staromodna. A co do streszczenia na polskim, to niemożliwe żeby uznawali streszczenie tekstu IV bo przecież właśnie na tym egzaminie i przede wszystkim na humanistycznym, sprawdzają naszą zdolność czytania ze zrozumieniem. A pytanie z radioaktywną biedronką było źle sformułowane bo mniej więcej na takiej zasadzie: - Dlaczego mszyce stają się szybciej radioaktywne? - Bo biedronki je zjadają. Uczyli mnie innego logicznego rozumowania Wygadałam się, podburzyły mnie niektóre wypowiedzi. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Banalny ? Ty idioto =.- deb*** ci*** j*b*na =.-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ro napisał:
Zgadzam się. Założę się, że połowa nie wyciągnęłam 30 z matematycznego i 45 z angielskiego :/
Ja z polaka powinnam miec cos ponad 40, z matmy cieko bo mnie tego nie uczyli, wiec jak bedzie 30 to bede sie cieszyc a ja pisalam z niemieckiego i bede miec okolo 40 pkt jak dal mnie to nie sa zadowalajace wyniki bo na probnych mialam przynajmiej po 45 z kazdeko a teraz MASAKRA;( a chcialam isc na geodezje;/ dostac to sie dostane bez problemu bo dostane okolo 130 pkt ale jak na mnie to strasznie malo;( Eh... no trudno postaram sie za 4 lata zdac na 5 mature;) hihihih Powodzenia wszystkim zycze;***
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale wy błupi jesteście
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wg tych odpowiedzi mam 44 pkt. plus ' WILL ' to by bylo 45. i tak sie ciesze : ) BO na probnych mialam zawsze ok 35 : (
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja bedę miała z angielskiego 44. myślałam że pójdzie mi lepiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z polskiego poszło mi słabo miałem 3 błedy w zamknietych a w otwartych tez kilka wiec jak bedzie 40 to impreza Matma masakryczne zadania z bioli chemii i gegry z matmy proste choc i tak zrobiłem kilka błedów z fizyki (grzalka) odziwo dobrze zrobiłem wiec jak bedzie 35 + to impreza angielski był łatwy jakies 40 pkt bede miał nie chce wiecej bo po co ... Jak z humana i matmy bede miał łącznie 75/100 to zapraszam na IMPREZE ... wszystkich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeanette. napisał:
przeciez w pytaniu wyraźnie było napisane zeby streścić TEKST I . czyli o Salomonie. wiec .. nie wiem w czym problem, i czemu niby mają za to dawać punkty, komuś kto nie umie dokładnie poleceń czytać.
Zgode sie z toba jak czytac nie umieja to ich miejsce jest w 1 klasie podstawówki anie BŁAD ze strony CKE nie własnie ze z waszej strony
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3 sprawy odnośnie streszczenia a konkretnie dlaczego cke nie uzna błędu wielu osób: -polecenie w którym było wyraźnie napisane że chodzi o tekst 1 (to oczywiste ) -w poleceniu było napisane także coś w tym stylu "nie streszczaj tekstu napisanego pochyłym drukiem", widzieliście pod tekstem 4 jakiś pochyły druk? bo ja nie -"w 4-5 zdania" bardzo trudno było zawrzeć całą historyjkę w 5 zdaniach a z tekstem o hobbitach nie było raczej takiego problemu (wielu moich kolegów napisało po 6-7 zdań)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi sie udało i się spostrzegłam, ale jakoś innych nie krytykuje. Ciekawe czy gdybyście się sami nie skapli to też byście byli tacy do przodu....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ernestob napisał:
Z polskiego poszło mi słabo miałem 3 błedy w zamknietych a w otwartych tez kilka wiec jak bedzie 40 to impreza Matma masakryczne zadania z bioli chemii i gegry z matmy proste choc i tak zrobiłem kilka błedów z fizyki (grzalka) odziwo dobrze zrobiłem wiec jak bedzie 35 + to impreza angielski był łatwy jakies 40 pkt bede miał nie chce wiecej bo po co ... Jak z humana i matmy bede miał łącznie 75/100 to zapraszam na IMPREZE ... wszystkich
ja tak samo... A zawsze z próbnych miałam 86...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Gościu~ napisał:
3 sprawy odnośnie streszczenia a konkretnie dlaczego cke nie uzna błędu wielu osób: -polecenie w którym było wyraźnie napisane że chodzi o tekst 1 (to oczywiste ) -w poleceniu było napisane także coś w tym stylu "nie streszczaj tekstu napisanego pochyłym drukiem", widzieliście pod tekstem 4 jakiś pochyły druk? bo ja nie -"w 4-5 zdania" bardzo trudno było zawrzeć całą historyjkę w 5 zdaniach a z tekstem o hobbitach nie było raczej takiego problemu (wielu moich kolegów napisało po 6-7 zdań)
Pod tekstem nie ale nad tak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w tym zadaniu 10 ostatni przykład to chyba prawda powinna byc ... no ale to tylko sugerowane odpowiedzi ... wiec mysle ze zle napisali
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
haha ! oczywiscie ze powinno byc decorate. tlum.'jak przyjedziesz pomozesz udekorowac ...'. mniej wiecej, nie pamietam dokladnie. udekorwowac to bezokolnicznik czyli nie mozna stosowac zadnej odmiany, poprostu decorate!!! jeny..
nie wpadłaś na to , ` jak BĘDĘ dekorować to pomożesz? tu raczej chodzi o przyszłość. nie wiem jak powinna być w końcu dobra odpowiedź .;-).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mnie denerwuje to doing. mi tam going jak nic pasuje......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedy będą wyniki...??????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak to jest były różne grupy czy była jedna??????????// prosze o odp
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochani! Nie ciskajcie się tak. Myślicie, że Nobla dostaniecie, czy jak... Naprawdę myślicie, że kogos obchodzą te Wasze WSPANIAŁE wyniki...? ;p Ja mam 55 z każdego i się nie chwalę ;D Teraz wszyscy tacy mądrzy. Ciekawe, co powiecie 18 czerwca, jak przyjdą wyniki... PoZdrO ;*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
girl napisał:
a zad 14 ? ;> . jak dla mnie dzis bylo spoko, wczoraj tragedia... Ciekawe co bd z tym streszczeniem z humana[ tez napisalam o hobbicie ], bo dzis w radio slyszalam, ze to byl blad ze strony CKE[źle ułożyli to zadanie czy cos tam] i możliwe jest, ze dadza nam punkty za to . .
napisales / las o hobbicie? maialas takie polecenie, czy poporostu zle przeczytalas? nawet jesli to byl blad to przy okazji sprawdzili umiejetnosc czytania ze zrozumieniem. trzeba czytac polecenie dokladnie... pytanie nie jest bledne tylko odnosi sie do innego tekstu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...